• Diğer

Kırıkkale

Lal Saran Anaokulu Miniklerinin Kütüphane Ziyareti

Kütüphaneler Haftası nedeniyle Lal Saran Anaokulu minikleri İl Halk Kütüphanesi’ni ziyaret ettiler.

Lal Saran Anaokulu Miniklerinin Kütüphane Ziyareti

8 Nisan 2015 00:03
-A

+A

İl Halk Kütüphanesi’ne gelen minik öğrencilere hem öğretmenleri, hem de İl Halk Kütüphanesi görevlileri tarafından Kitaplar ve bölümler tanıtıldı. Kitaplarla tanışan miniklerin mutlulukları gözlerinden okunuyordu.

Lal Saran  Anaokulu öğretmeni Ayşegül Gür, “Okuma-yazma uygarlığın en temel unsurudur. Kitaplar ise bilgi hazinelerimizdir. Kütüphanelere ve kitaplara bu küçük yaşlarda çocuklarımız ayakları-gözleri alışsın diye bu geziyi düzenledik. Onların tertemiz vicdanlarına kitap ve okuma sevgisi şimdiden adeta bir tohum gibi ekilip günü-zamanı gelince yeşerecek ve bilgi dolu medeni bireyler olacaklar” dedi. 

Lal Saran  Anaokulu öğretmeni Türkan Eryılmaz da  çocuklarımız bu tür etkinlikleri seviyorlar biz de onları mutlu etmek  için daha çok etkinlik yapmaya çalışıyoruz dedi.  Okul Müdürü Ekrem ACAR  öğrencilerimize  küçük yaşta kütüphane ve okuma alışkanlığını kazandırmak istediklerini, öğrencilerin bu ziyaretten oldukça keyif aldıklarını, Kütüphane Haftası nedeniyle bu ziyareti yaptıklarını kütüphane  yetkililerine gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür  ettiklerini belirtti. Çekilen hatıra fotoğraflarının ardından gezi sona erdi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

DUYURULAR

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku