• Diğer

Kırıkkale

Milletvekili Kırcalı, Sağlıklı Yaşam Evi'ni Ziyaret Etti

Milletvekili Kırcalı, Sağlıklı Yaşam Evi'ni Ziyaret Etti

28 Ekim 2017 12:03
-A

+A

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Sağlık Müdürlüğü tarafından başlatılan "Hayat Boşluk Kabul Etmez" projesinin yürütüldüğü Sağlıklı Yaşam Evi'ni ziyaret etti.Milletvekili Kırcalı, Kırıkkale Valisi Mehmet İlker Haktankaçmaz ile de görüştü. İl Sağlık Müdürü Feramiş Ender Güngüneş'i de ziyaret eden Kırcalı, kentte uyuşturucu ile mücadele kapsamında 2014 yılından itibaren devam eden "Hayat Boşluk Kabul Etmez" projesiyle ilgili bilgilendirildi.

Kırcalı, ziyaretler ve görüşmeler sonrasında yaptığı açıklamada, kentte başlatılan projenin Türkiye geneline uygulanabilecek bir çalışma olduğunu belirtti.

Yurt genelinde uyuşturucuyla mücadelenin büyük önem taşıdığına değinen Kırcalı, şöyle konuştu:

"Bilindiği gibi uyuşturucuyla ilgili 2014 yılında Başbakanlık Genelgesi yayımlandı. Bu genelge kapsamında uyuşturucuyla mücadele yüksek kurulumuzu oluşturduk. Adalet Bakanı, Çevre ve Şehircilik Bakanı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı, Gençlik ve Spor Bakanı, Gümrük ve Ticaret Bakanı ile Sağlık Bakanı'ndan oluşan bir kurul. Bu kurulla birlikte Türkiye'de yapılacak olan mücadelenin ne kadar önemli olduğu genel boyutunu da gösterme açısından çok önemli. Kırıkkale'de bu konuda çok güzel bir çalışma başlatılmış durumda. Buradaki arkadaşlarımızı görüyoruz hepsi pırıl pırıl. Onlar yaşamış oldukları zorlukları ve yaşamış oldukları kötülükleri bizimle paylaştılar ve şu anda hepsinin iradesi bundan kurtulma yönünde. Çoğu da kurtulmuş durumdalar. Kırıkkale'de yapılmış olan bu çalışmanın diğer illere örnek olmasını temenni ediyoruz. Zaten onun için buradayız. Buradaki uygulanan bu çalışmayı yerinde görmek için bir ziyaret gerçekleştirdik." 

Güngüneş ise 2014 yılından bu yana 985 aile ve bireyle görüşüldüğünü, 507'sinin yatarak, 368 gencin ise ayaktan tedavi olmaya ikna ettiklerini belirterek müdürlük binasında hizmete giren madde bağımlısı gençlerin tedavilerine katkı sağlayacak "Sağlıklı Yaşam Evi" oluşturduklarını söyledi.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

DUYURULAR

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku